Suņa deguns ir “mākslas darbs”, un viņiem tas IR jāizmanto!

Lielākajai daļai suņu patīk ostīties, kad viņi dodas pastaigās. Tiek lēsts, ka suņi ostās aptuveni 33% no laika, ko pavada pastaigā, un tas ir veids, kā viņi iegūst visu veidu informāciju par to, kurā vietā ir bijis cits suns – cik liela izmēra, kāda rakstura un iespējams pat to, kā šis suns ir juties.

Ļaujot sunim izostīt citu suņu atstātās “zīmītes” (pirms seja-pret-seju kontakta), var uzlabot viņu komunikāciju brīdī, kad suņi satiekas, jo caur degunu saostais jau ir ļāvis sunim aptuveni saprast, kāds ir otra suņa raksturs.

Būtiski apzināties: ļaujiet suņu pastaigai būt VIŅU pastaigai – ja suns Jūs velk uz visdažādākajām debespusēm, aktīvi ostoties – ļaujiet viņiem to darīt un sekojiet. Neļaujot suņiem ostīties, mēs tos aprobežojam un atņemam tiem iespēju izzināt, iepazīt un vingrināt savas maņas.

Mēs nezinām vai suns izjūt psiholoģiskas ciešanas, kad viņus aprobežojam un neļaujam ostīties un nokārtoties tad, kad viņi to vēlas. Taču skaidrs ir viens – kad mēs suņus ātri “izvelkam” pastaigā, neļaujot tiem ostīties un iet sevis izvēlētā tempā – suņi nespēj pienācīgi novērtēt un apstrādāt dažādas apkārt esošās smaržas, tādējādi viņi neiegūst detalizētu informāciju par savu apkārtējo sociālo un nesociālo pasauli.