Socializācijas pastaigas suņiem ir suņu uzvedības speciālista uzraudzībā organizētas pastaigas suņiem kopā ar viņu saimniekiem, kuru laikā suns mācās adekvāti reaģēt uz to, ka apkārt ir citi suņi, mierīgi baudot pastaigu, savukārt saimnieks mācās organizēt pastaigas un sadarboties ar suni, kad apkārt ir citi suņi, kā arī pareizi reaģēt, ja suns pieļauj kādu “uzvedības problēmu”, piemēram, pavadas raušana, riešana.

Daudziem suņiem ir problēmas ar pieklājīgu un pareizu komunikāciju ar citiem suņiem. Citi suņi kļūst pārāk priecīgi, nespējot savaldīt savas emocijas, līdz ar to sāk rauties un riet, lai tikai ātrāk nokļūtu pie pamanītā sugas pārstāvja; savukārt citi – kļūst reaktīvi vai pat agresīvi, ja svešs suns tuvojas; taču vēl citi – baidās no nepazīstamiem suņiem vai pat tikai izdzirdētas suņu riešanas vien.

Visos šajos gadījumos kopīgais ir viens: suņa līdzšinējā pieredze vai tieši pretēji – pieredzes trūkums, ir pamats tam, ka suns nemāk komunicēt ar citiem suņiem, kā arī nemāk mierīgi paiet citiem suņiem garām, bez liekas uzmanības pievēršanas un nevēlamas uzvedības reakcijām.

Profesionāļa pavadībā organizētas sociālās pastaigas suņiem ir lieliska prakse drošā vidē, kur apzināties, ka citu suņu klātbūtne nenozīmē pastiprinātas pozitīvas vai negatīvas emocijas.

Sociālās pastaigas suņiem sniedz pozitīva rakstura pieredzi – ka suņi savā starpā var arī nekomunicēt, viens otru ignorēt, uzturot vidi neitrālu – katram pastaigājoties savā un sava saimnieka nodabā, ostīties, izbaudīt pastaigas, spēlēties ar saimnieku utt.. Šīs pastaigas veido suņa pašpārliecinātību citu suņu klātbūtnē un sniedz praktisku pieredzi, ka nav nepieciešams ne baidīties, ne bēgot prom, ne kļūt reaktīvam pret citiem suņiem.

Ideālajā variantā, ja socializācijas pastaigas laikā ir novērojama mierīga uzvedība un pieklājīga ķermeņa valoda suņu starpā, tad suņi tiek salaisti kopā viens otru apostīt, doties tālāk pastaigā kopā pavisam blakus viens otram, kā arī pastaigas beigās, ja suņi izrāda tādu vēlmi, tad viņiem ir iespēja paspēlēties.

Esam sagatavojuši video materiālu nelielam ieskatam par to, kā tiek organizētas sociālās suņu pastaigas profesionāla suņu trenera pavadībā.
Treneris pastaigas vada kontrolējot, lai tās visiem dalībniekiem būtu patīkamas un psiholoģiski viegli izturamas – koriģējot attālumu starp suņiem, kā arī nosakot dažādus uzdevumus, kas tiek pildīti pastaigas laikā.